KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15061036
*
nr 1506 1036
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
"Ukraine 2022". Signerad. Oljemålning, texturpasta, sydd presenning (duk), 95x75 cm, oramad.
Den Ukrainska Konstnären Maks Belinsky har donerat två verk och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”The Umbrella for Ukraine” för att inskaffa läkemedel och hygienartiklar till föräldralösa barn som förlorat sina föräldrar och närstående släktingar.
Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom.
Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval
Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2022
kl 20:11:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 11:11:41
1
500 kr
600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
25/11 12:15:26
2
1.500 kr
1.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
26/11 10:13:53
3
2.400 kr
2.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
26/11 10:19:53
3
3.000 kr
3.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
27/11 07:25:25
4
4.000 kr
4.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:04:33
5
5.000 kr
5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:05:10
5
6.000 kr
6.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:05:37
5
7.000 kr
7.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:06:02
5
Vinnande bud
- Klassiska
28 nov
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål:
maks belinsky campobasso och rom maks belinsky olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sydd presenning texturpasta ukraina
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
nr 1506 1036
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
"Ukraine 2022". Signerad. Oljemålning, texturpasta, sydd presenning (duk), 95x75 cm, oramad. Den Ukrainska Konstnären Maks Belinsky har donerat två verk och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”The Umbrella for Ukraine” för att inskaffa läkemedel och hygienartiklar till föräldralösa barn som förlorat sina föräldrar och närstående släktingar. Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom. Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval
Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 10.000 kr |
Såld: | 8.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 11:11:41 | 1 | 500 kr |
600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
25/11 12:15:26 | 2 | 1.500 kr |
1.600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
26/11 10:13:53 | 3 | 2.400 kr |
2.600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
26/11 10:19:53 | 3 | 3.000 kr |
3.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
27/11 07:25:25 | 4 | 4.000 kr |
4.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:04:33 | 5 | 5.000 kr |
5.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:05:10 | 5 | 6.000 kr |
6.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:05:37 | 5 | 7.000 kr |
7.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:06:02 | 5 | Vinnande bud |
- Klassiska
28 nov
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37